Ukrainian Cold Brew Championship

Інтерв`ю з автором та засновником чемпіонату
Русланом Карелашвілі
Напередодні 4го чемпіонату з COLD BREW, який відбудеться 10 серпня на Платформі Арт-Завод в рамках Національного чемпіонату з обсмажування, ми публікуємо серію інтерв'ю причетних до чемпіонату людей.

У вас є можливість взяти участь в чемпіонаті зареєструвавшись за посиланням: baristagames.com/coldbrew
Для початку давай розберемося, що таке COLD BREW і чим унікальний цей метод приготування кави?
COLD BREW - кава заварена холодною водою з льодом або без, і тут все просто! Унікальність напою в тривалості процесу заварювання за рахунок низької температури води. Довготривалий процес приготування не завжди легкий в роботі, але в цьому і весь інтерес.
Як прийшла ідея створити чемпіонат з продуктом, який не був масовим і популярним в той період?
Чемпіонат – завжди виклик для учасників і можливість для розвитку.

Я сам з першого року роботи за баром приймаю участь в різних національних чемпіонатах, і я знаю як це допомагає розвиватися тобі як професіоналу. Відповідно через чемпіонат, я бачу майбутнє розвитку культури приготування COLD BREW в країні. Чемпіонат створює орієнтири і стандарти.
Чи знаєш ти аналоги українського чемпіонату в світі?
Я чув про аналоги, але особисто не бачив. Думаю, що наш чемпіонат перший в історії, а відповідно і найбільш масштабний та структурований.
Хто ставав чемпіонами в цій категорії?
Перший чемпіонат виграв Олександр Петренко з Києва.

У другому перемогла Таня Беззубова (вона харків'янка, працювала у нашому проекті Коффішка) з Одеси кав'ярня Flavour Wheel.

Третій чемпіонат знову виграв одесит - Влад Бородін, він представляв кав'ярню More Coffee в Зеленому Театрі, а тепер в нього вже є повноцінна кав'ярня Daily
Які зміни відбувалися в регламенті протягом 3 років?
Регламент змінювався досить сильно між другим і третім роком. Найпростіший регламент був в перший рік і другий роки: всім бажаючим організатори надсилали однакову каву, вони вдома з нєї готували COLD BREW за своєю рецептурою і потім відправляли зразки на фінал, де їх оцінювала команда суддів, вибираючи кращі три. Третій рік – повна зміна регламенту. Тепер кожен учасник готував COLD BREW з тієї кави, якy обирав сам, придумує авторський напій на основі COLD BREW і приїжджає на фінал, де перед суддями подає і презентує свій COLD BREW і готує на станції авторський напій на основі своєї холодної кави. Кожен рік ще була окрема номінація – краща упаковка, всі бажаючі надсилають свій напій в упаковці об'ємом не менше 150мл, далі повний політ фантазії. За три роки були дуже круті ідеї – це і коробка з зразками COLD BREW, зерен з яких він зроблений і прикладів основних дескрипторів, що є у смаку кави. Були і пляшки у вигляді фляжок, і пивні пляшки з крутими етикетками.
Опиши коротко регламент цього року
Регламент цього року не відрізняється від минулорічного. Кожен бажаючий може подати заявку на участь. Перші 20 зареєстрованих учасників і будуть приймати участь в чемпіонаті. Чемпіонат проходить в один етап: кожен учасник на сцені перед суддями презентує свій чистий COLD BREW (кава і метод заварювання, а так само температуру, посуд і метод подачі учасник обирає сам, у правилах є тільки деякі уточнення, щодо представлення та оцінки, але тут краще почитати офіційний регламент) та авторський напій на основі COLD BREW, який може за бажанням учасника входити алкоголь, температура напою будь-яка. Свій авторський напій учасник готує на сцені перед суддями. Загальний час виступу учасника 10хв. Оцінюють напої учасника двоє сенсорних суддів і один головний суддя за спеціально розробленими для цього чемпіонату листам.
Наскільки складна підготовка до чемпіонату? На що б ти порадив зробити акцент учасникам?
На мій погляд підготовка до чемпіонату взагалі не складна.

Потрібно просто взяти свій чистий cold brew, а я впевнений, що бариста оберає для чемпіонату свій найкращий cold brew з унікальним рецептом. Адже перед тим як запустити напій в роботу в кав'ярні кожен бариста пропрацьовує безліч варіантів рецептур підбираючи найкращу каву для свого напою. А створюючи авторський напій треба додати трішки креативу та придумати свій унікальний напій та подачу. До речі, що цікаво - для авторського можна використовувати інший COLD BREW (не той, що учасник презентує в категорії подачі "чистий COLD BREW "), але це за бажанням.

Можна підсумувати, що зараз бариста мають максимальне поле для фантазії та креативу.

Оскільки, історія самого чемпіонату не така велика, ще не втілено в життя безліч ідей та не використано безліч різноманітних технік приготування COLD BREW.
Як ти бачиш майбутнє COLD BREW?
Майбутнє COLD BREW велике!

Вже сьогодні є вибір на ринку. Є напої з унікальних specialty сортів кави, а також з блендів. На різний смак і гаманець. Ми бачимо використання cold brew в барах для коктейлів, COLD BREW витримують в бочках з під хересу, віскі та іншого алкоголю. Спостерігаємо бум nitro COLD BREW, та вихід цієї позиції в рітейл в жерстяних банках, що дає можливість довше зберігати смак напою. Цей продукт вже продається на протязі року, а не сезону!
Напиши свій рецепт приготування COLD BREW
Мій рецепт COLD BREW дуже простий - досить крупний помел (як френч-прес або навіть трохи крупніше, в залежності від сорту кави), вода з льодом 50/50 і протікання на каву з швидкістю 1 крапля за секунду. Установка Yama. Час заварювання від 6 до 12 годин залежно від кількості меленої кави.